Výsledky 2023

Lukostřelci Českého lesa si v sobotu 14.1.lukostřelbu užili celý den. Ráno od 8.00h byli střílet na dalším kole Chrásteckých šípů. Potom přejeli domů na oběd a od 14.00h měli klubovou Novoroční besídku. Na besídce tradičně než začala lukostřelba bylo vyhodnocení výsledků minulého roku, po té trenérka pasovala na lukostřelce 2 nejmladší členy. Následně přišlo milé překvapení pro Janu Kolihovou ve formě gratulace od výboru, krásné kytky a dárku k blížícím se narozeninám. Po všech těchto oficiálních záležitostech začala lukostřelba společně s dospělými ve družstvech, prokládána přestávkami, kde už se děti samy dovedou zabavit. Také jsme stihli sledovat průběh voleb, do kterého se i děti krásně emočně zapojily. Končilo se v pozdních večerních hodinách. Dnes jsou na besídku od rodičů velmi pozitivní ohlasy

Na besídce tradičně než začala lukostřelba bylo vyhodnocení výsledků minulého roku, po té trenérka pasovala na lukostřelce 2 nejmladší členy. Následně přišlo milé překvapení pro Janu Kolihovou ve formě gratulace od výboru, krásné kytky a dárku k blížícím se narozeninám. Po všech těchto oficiálních záležitostech začala lukostřelba společně s dospělými ve družstvech, prokládána přestávkami, kde už se děti samy dovedou zabavit. Také jsme stihli sledovat průběh voleb, do kterého se i děti krásně emočně zapojily. Končilo se v pozdních večerních hodinách.

Úspěch Denisy Hruškové

V pátek 10. února se v Plzni konalo 11. Akademické halové MČR, Utkalo se zde 32 vysokoškoláků z 10 českých univerzit.

Úspěchu zde dosáhla Denisa Hrušková, která vybojovala skvělé 2. místo v kategorii holý luk ženy. Blahopřejeme.

Na MČR dorostu v halové lukostřelbě jsme prožili úspěšnou neděli. V dopoledním programu Anežka Šimková porazila v eliminečních soubojích všechny soupeřky a stala se Mistryní ČR v kategorii kadetky – holý luk. Dařilo se také Denise Hruškové, která podlehla pouze své soupeřce ve finále a získala stříbrnou medaili v kategorii juniorky – holý luk.

Vyvrcholení přišlo odpoledne. Družstvo ve složení Denisa Hrušková, Anežka Šimková a Anežka Hniličková své semifinále s přehledem vyhrálo a postoupilo do finálového souboje, kde však děvčata podlehla družstvu Lk Phoenix Kostelec a vybojovala skvělé 2. místo v katogorii družstev juniorů.

Blahopřejeme

V sobotu 11.3.skoncily halové závody Chrástecke šípy, které probíhaly od listopadu a měly 6 kol. Ti závodníci kteří se zúčastnili minimálně 3 kol byli vyhodnoceni.
Na 1.miste skončili: Hrušková Denisa v kat. junior, Matouš Jan v kat. kadeti, Staněk Richard v kat. starší žáci, Šimková Anežka v kat. kadetky a Václavova Kateřina v kat. žactvo do 10 let.
Na 2.miste skončila Václavova Barbora v kat žactva do 10 let.
Děti dostaly diplomy, dřevěné medaile a dorty z místní cukrárny.
Václavova Kateřina dostala ještě pohár za nejvyšší nástřel bodů ve své kategorii.

Anežka Šimková vystřílela v kategorii kadetek 3. místo na krásně udělaném 5. mistrovství ČR holých luků v terčové lukostřelbě Závodili jsme 28.-30.7.2023 v Praze na Strahově. Týmová kolegyně Anežka Hniličková brala 6. pozici. Děvčata reprezentují klub Lukostřelci Českého Lesa a připravují se ve skupině vedené Mgr. Roman Mužík při Dům dětí a mládeže Stříbro. Všem moc děkujeme za spolupráci a gratuluje.

Richard Staněk je Vicemistr ČR v terénní lukostřelbě

V sobotu 23.9.2023 proběhlo u hráze Nechranické přehrady 24. MČR v terénní lukostřelbě žactva. Z našeho klubu se tentokrát účastnil pouze starší žák Richard Staněk. Ze základního kola, kde závodníci stříleli 24 známých i neznámých terču, Richard postoupil na do dalšího kola obou o umístění na pátém místě.

V eliminacich, kde už se bojuje o umístění si Richard až do finálového souboje vedl velmi dobře. Ve finálovém souboji bohužel podlehl Antonínu Adamkovi z Lk Žebrák a skončil na 2.miste, na 3. místě skončil Ondřej Sugarek ze Vsetína.

Závod byl pro lukostřelce poměrně náročný vzhledem k větru se kterým se museli střelci vyrovnat a dlouhému trvání závodu.

V sobotu a neděli byli Lukostřelci Českého lesa na posledních venkovních závodech tohoto roku v hojném počtu. Mládež v počtu 9 střelců od nejmladších až po nejstarší byla doplněna i jedním seniorem. Byli jsme vidět nejen díky našim zářivým bundám, ale i protože děti i mládež se dokázaly probojovat na stupně vítězů.

V kategorii mladší žactvo všechny stupně vítězů patřili našim dětem (1. místo Tomáš Tóth, 2.místo Staňková Zora, 3. místo Václavová Kateřina, 4. místo Václavová Barbora)

Kadetky zde skončila na krásném druhém místě Anežka Šimková. U kadetů Richard Staněk, který měl původně ještě bojovat v kategorii starších žáků, po krásném souboji až na poslední maketě, kde udržel nervy, nechal vystřelit soupeře, ten se netrefil. Richardovi už stačilo jen trefit, a on dal 10 bodů a skončil na 3. místě.

Další zúčastněnou ve finále byla Denisa Hrušková, která předvedla pěkný lukostřelecký výkon, ovšem nad tak zkušenými soupeřkami bylo těžké vyhrát, a proto Denisa skončila na krásném 4.místě

Zároveň proběhlo v sobotu vyhlášení umístění v Pohárů ve 3D Lukostřelbě:

1. místo Tóth Tomáš – mladší žáci

1. místo Staněk Richard – starší žáci

1. místo Dvořáčková Květa -starší žákyně

3. místo Šimková Anežka – kadetky