Výsledky 2022

Úspěch na Mistrovství ČR v terčové lukostřelbě holých luků.

Anežka Šimková přivezla z Mistrovství ČR terčové lukostřelbě holých luků bronz.

Ve dnech 24. – 26. 6. 2022 se v Praze konalo 4. Mistrovství ČR v terčové lukostřelbě holých luků. Závodu se zúčastnila také výprava lukostřelců, kteří závodí za LK Lukostřelci Českého lesa a připravují se v DDM Stříbro.

Nejlepšího výsledku dosáhla Anežka Šimková, která v kategorii starší žákyně obsadila výborné 3. místo a získala bronzovou medaili.
Poděkování za předvedené výkony a výbornou reprezentaci si zaslouží nejen medailistka, ale i ostatní členky výpravy: K. Mužíková, D. Hrušková a A. Hniličková, kterým se do medailových soubojů nepodařilo v silné konkurenci soupeřek probojovat.

R. Mužík

Dne 24.9.2022 se v Přehýšově konalo 23. MČR v terénní lukostřelbě žactva. Zúčastnilo se ho 41 žáků a žákyň z 9 klubů. Z našeho klubu nás reprezentovala 3 děvčata: Šimková Anežka, Vojtová Emily a Hniličková Anežka.

Na perfektně připravené trati a za pěkného počasí děvčata postoupila do eliminačního klání, kde Šimková Anežka skončila na 2.místě, Vojtová Emily na 3.místě a Hniličková Anežka na 4.místě. Úspěchu dosáhla děvčata také v soutěži družstev  starších žáků, kde s přehledem zvítězila. Děvčatům blahopřeji, rodičům i prarodičům děkuji za podporu

V sobotu 18.6.2022 proběhl v Chrástu Přebor žactva do 10 let v terčové lukostřelbě. Lukostřelci Českého lesa zde měli zastoupení tří děvčat ( Barbora Václavová, Kateřina Václavová a Zora Staňková) a jednoho chlapce Tomáš Tóth.

V prvním kole stříleli 20 m (6×6 šípů) a v druhém na 10 m (6×6 šípů).

Celkově se podařilo Barunce Václavové skončit na 4.místě s nástřelem 531 bodů s tím, že od 3.místa ji dělily pouze tři desítky. Na pátém místě skončila Zorča Staňková (519 bodů) a šestá Kačenka Václavová (505 bodů). Tomáš Tóth skončil také na pěkném čtvrtém místě (505 bodů)

Děvčata byla hodnocená ještě jako družstvo, a to se umístila na 3.místě.

Lukostřelci v Dlouhém Újezd v pátek měli ukončení lukostřelecké sezóny spojené s rozloučením s lukostřelci, kteří odchází na SŠ- Karel Tříska a Dan Pirožinský. Došlo i k loučení a poděkování trenérce.
Maminky připravily i cestu za pokladem s plněním úkolů.
Opekli se tradičně špekacky a různé dobroty. Přišla na řadu i střelba ze vzduchovky.
Děti si připravily spaní v hamakách, maminky nocovaly ve stanech

Lukostřelci českého lesa v sobotu zakončili halovou sezónu velmi úspěšně

Od prosince do této soboty se Lukostřelci Českého lesa účastnili běžných nominačních halových závodů i závodů na republikové úrovni.

Od prosince do poloviny ledna probíhaly každoročně Chrástecké šípy, kde po 5 kolech proběhne vyhodnocení zúčastněných. Zde z našeho klubu na 1.místě ve starších žákyních byla Anežka Šimková, děti do 10 let jako první mezi děvčaty skončila Kateřina Václavová a mezi kluky do 10 let Tomáš Tóth byl také na 1.místě. Zároveň s nejvyšším nástřelem za celou soutěž byla vyhodnocena Anežka Šimková a Kateřina Václavová.

MČR v halové lukostřelbě žactva proběhlo v Kostelci na Hané a za klub se zúčastnila Anežka Šimková. Po kvalifikaci skončila na prvním místě, bohužel druhý den v kvalifikaci to bylo místo druhé, které je i tak velký úspěchem.

Krásným zakončením sezóny byly Přebory žactva do 10 let v Bystřici. Naši čtyři začínající lukostřelci vyrazili poprvé na takové závody a byli zde velmi úspěšní. Získali nejen medaile ve svých kategoriích, ale udělali své osobní rekordy v nástřelech. V kategorii děvčat na 2.místě skončila Kateřina Václavová ( nástřel 520 b.), na 3.místě Staňková Zora ( nástřel 513 b.) a na 4.místě Barbora Václavová (nástřel 502 b.). Ve výpravě byl ještě Tomáš Tóth, který skončil mezi chlapci na 2.místě ( nástřel 492 b.). Děti střílely zároveň i za družstvo ve složení Václavová K., Staňková, Tóth a skončily na 1.místě . V každé kategorii závodilo 7 dětí.

Dál bych ještě chtěla zmínit lukostřelce umístěné ve svazovém žebříčku. V mladším žactvu na 3.místě je Emily Alexandra Vojtová, v kadetech na 3.místě Jan Matouš a v juniorech na 4.místě Denisa Hrušková.

Závěrem bych chtěla zmínit, že úspěchy v loňském roce byli na Sportovce roku 2021 za klub navrženi Anežka Šimková a Richard Staněk. Vyhlášení Sportovce roku 2021 proběhne 30.3.2022 v kulturním domě ve Stříbře.

Úplným závěrem všem dětem blahopřeji k jejich výsledkům, děkuji za vzornou reprezentaci klubu a rodičům děkuji za podporu dětí ve sportovní činnosti.

Zapsala: Jana Kolihová

Domácí Hospic Západ,z.s

Vážení a milí přátelé,

děkuji, že jste nám pomohli do začátků a darem podpořili domácí hospic v Tachově. Dne 23.9. 2022 jsme přijali na bankovní účet částku
daru ve výši 5.000 Kč. Dovolte, abych Vám a Lukostřelcům Českého lesa vyslovila poděkování!